Bahar Makyajı

Bahar Makyajı 1

Bahar Makyajı 2Havanın ısınmasıyla birlikte, enerjimin daha bir değişken olduğunu hissediyorum. Eminim sizin de öyledir. Sabah uyandığımda daha bir mutlu oluyorum bahar aylarında. Güneş bir an önce dışarı çık ve beni hisset diye emir vermesi heyecanlandırıyor beni.

Gelelim bahar makyajına…

Baharın en önde gelen makyaj stili, pastel tonlar sizi taze ve dinamik gösterecek renklerden oluşacak.

Abartılı makyajlar yerine taze bir yüz ve doğal makyaj tercih edilecek. Ekru tonlar bu sene gözlerde oldukça moda renkler. Gözlerle uyum ve denge oluşturan dudak makyajında ise bu yıl tercih edilen renkler, kahvemsi turuncular , mantar renkleri, mürdüm ve pembe tonları. Mat ve pudralanmış bir dudak makyajı..

Bir makyajın unutulmaması gereken bölümü olan yanak makyajında ise ıslak görünümlü allıklardan oluşacak. Belirsiz bir şeftali tonuyla yapılan yanak renklendirmesi bu yılın makyaj modasının tamamlayıcısı durumunda.

Mevsimlerle birlikte dış etkenlerin cildimize etkileri değişir. Bahar aylarında cilt bakımına birazcık özen göstermelisiniz. Sonrasında gelen sıcak bir yaz ayı cildinizdeki nem oranını kurutacağı için, bence şimdiden cildinize nem yüklemesi, peeling yapmanızı tavsiye ederim.

İlkbahar ve yaz mevsiminin cilt makyajı; hemen hemen hiç makyaj yokmuş gibi bir görünüm yaratmayı hedefliyor. Olabildiğince ince dokulu bir fondöten kullanmak, bu stilin en önemli noktası.

Bu doğal görünümlü cilt makyajını tercih ettiğinizde ise, yanaklarınızı çok hafif pembe veya şeftali tonlarıyla renklendirebilirsiniz. Ancak allık uygulamanızı keskin bir hat olarak değil, yuvarlak vuruşlarla ortaya çıkaracağınız bir sağlıklı gösteren kızarıklık olarak gerçekleştirmeye özen gösterin. Böylece, doğal görünümlü cildinizin dengesini bozmamış olursunuz.

Dudak makyajında genel olarak her türlü doku kullanılıyor; parlak glosslar, mat, yarı-mat ve simli rujlar.

Mat dokularda ise mercan ve somon tonları öne çıkıyor. Özellikle solgun bir cilt ve hafif rimelli kirpiklerle kullanabileceğiniz mercan rengi ile son derece güncel ve taze bir hava yakalamanız mümkün.

Son olarak sizin de fark ettiğiniz gibi bahar aylarında kullanılacak en temel makyaj ürünleri yanak makyajı ve dudak makyajı malzemelerinden oluşuyor.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur yüzünüzden doğru makyaj eksik olmasın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir