Deniz Yosununun Cilt ve Saç Sağlığınıza Faydaları

Deniz Yosununun Cilt ve Saç Sağlığınıza Faydaları 1

Deniz Yosununun Cilt ve Saç Sağlığınıza Faydaları 2Saçınız ve cildiniz desteğe mi ihtiyaç duyuyor? Parlak ve sağlıklı görünüme yeniden mi kavuşmak istiyorsunuz? Deniz yosunu bu konuda mucize yaratabilir. Yanlış duymadınız, deniz yosunu!

Deniz yosunu, denizin sakladığı en büyük hazinelerden biridir. Evet, denize girerken ayağınıza takılan, zaman zaman rahatsız olduğunuz yosunlardan bahsediyoruz. Doğru kullanıldığında cildiniz ve saçlarınız için mucizeler yaratabilir. Gelin, deniz yosununun sizlere sunduğu mucizelerden birkaçına birlikte bakalım:

Sivilce Tedavisi
Deniz yosunu, doğal bir anti-enflamatuar, yani iltihap sökücüdür. Bu etkisi sayesinde, kırmızı renkli ve acı veren sivilcelere neden olan iltihabı yatıştırabilir. Bu iltihap bedeninizdeki sistemde dolaşmaya devam ettikçe sivilcelere neden olmaya devam edecektir. Konu işte bu kadar basittir.

Daha Sağlıklı Saçlar
Saç ürünlerine ve araçlarına ne kadar para harcarsanız harcayın, saçlarınız sağlıklı olmadığı sürece işe yaramayacaklardır. Ne şanslıyız ki deniz yosununda bulunan minerallerin tümü, saçınıza sağlık depolamanın kolay bir yoludur. Saç derinize masaj yapın, saç köklerinizi besleyecek, her saç telinizi güçlendirecektir.

Gürleşen Saçlar
Saçlarınız istediğiniz gürlükte değilse, deniz yosunu yardımınıza koşabilir! Çok miktarda iyodin barındırdığı için, saçın gürleşmesini sağlayabilir. Saç kaybetmenin pek çok nedeni olsa da bunun en yaygın nedeni çoğu zaman iyodin kaybıdır; ne yazık ki fazlasıyla ihmal edilen bir durumdur. Beslenmenizi değiştirmek bu konuda faydalı olacaktır. Ancak, beslenmenin yanı sıra, doğrudan saçınıza uyguladığınızda saçlarınızla beslenen bakteriler ve mikroskobik mantarlarla mücadele edecek, böylece saçlarınızın gürleşmesine katkıda bulunacaktır.

Selülitlerle Mücadele
“Selülit,” pek çoğumuzun hiç sevmediği bir sözcüktür. Kötü bir görünüm vermesinin yanı sıra kurtulmak pek zordur! Fakat deniz yosunu cildinizi daha pürüzsüz ve esnek hale getirebilir. Bunlar, selüliti durdurmanın iki yoludur.

Deniz yosununun mucizelerini bizzat keşfetmek, hem sağlıklı hem estetik bir görünüm kazanıp göz kamaştırmak istiyorsanız, deniz yosunu içeren Collagen Lift Paris’i deneyin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir