Uygun Fondöten Seçimi

Uygun Fondöten Seçimi 1

Uygun Fondöten Seçimi 2Fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir. Fondöten alırken renk seçimini her daim kulağınızın veya boynunuzun rengi ile aynı tonlarda olmalıdır. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalıdır. Cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek akıllıca olacaktır. Fondöten her zaman temiz ve çok nemli olmayan cilde uygulanmalıdır.

Toz ve Kompakt Pudra Farkı
Pudra, makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır. Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir, fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve Gün boyu rötuş yapmak için idealdir fakat fondötenin yapısını yoğunlaştırır ve göz ile görülebilir durumda olur.

Canlılığın Sırrı: Allık ve Gölge Oyunudur
Allık, yüze mutlu bir görünüm verir ve cilde canlılık kazandırır. Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle uyumuna özen gösterin.Uygulama her zaman temiz allık fırçasıyla olmalıdır, kirli fırçalar yanaklarda allık lekesi yapabiliyor, her zaman elmacık kemiğin kulakla olan mesafesinin başından başlanır ve yanağa doğru sürükleyerek uygulama yapabilirsiniz

Rimel ile Vurgulu Bakışlar
Rimel, bakışlarınıza yoğunluk, anlam ve güç kazandırır. Her ne kadar göz makyajı yaparsanız yapın rimelsiz göz makyajı asla istenilen görüntüyü vermez. Yorgun görünümü bir anda yok eder, canlılık verir. Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara Hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin! Rimelin iyi tutması için kirpikler temiz ve kuru olmalıdır. kirpiklerinizi olduğundan daha yoğun göstermek istiyorsanız rimelde önce; ya fondöten pudrası yada talk pudra ile kirpiklerinizi beyazlatın ve sonrasında rimeli kullanın. Farkı göreceksiniz 🙂

Finali Ruj ile Yapın
Makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bir ruj yüzünüzü anında canlandıracak hatta gözlerinizin parlaklığını bile vurgulayacak güçtedir. Renk seçiminizde dudaklarınızın biçimini dişlerinizin rengini, çenenizin yapısını da göz önünde bulundurun. Dudaklarınız dolgunsa, mat rujları, üst dudak kalın alt dudak ince ise koyu renkli parlak rujları tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir