Kalıcı Kaş Uygulaması

Kalıcı Kaş Uygulaması 1

Permanent makeup veya daha doğru ismiyle mikropigmentasyon, mikro steril ve tek kullanımlık iğnelerle, doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir.
Günlük makyajınıza daha az vakit ayırmak, düzenli kozmetik harcamalarınızı azaltmak ve cildinizin en önemli besini olan su ile daha sık ve rahat temas edebilmesi için kalıcı makyaj uygulamalarını tercih edebilirsiniz.
Açık tenli ve kaşları seyrek olanlar, yüzünde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler, hassas gözleri, kozmetik alerjisi, kemoterapi gibi hastalıklardan dolayı sorun yaşamış ve kaşları dökülmüş kişilere uygulanabilir. Aynı zamanda yara izlerini kamufle eden bir yöntemdir.
Kalıcı makyaj ile ilgili genelde en sık gelen sorular şu şekildedir;
– Kalıcı makyaj yaptırmıştım, rengi kısa sürede çok açıldı.
– Bir yakınım kaş yaptırmıştı, sonradan kızardı / kan rengine döndü.
– Kaş yaptırmıştım, birkaç ay sonra kaşımla hiç alakası olmayan bir renge döndü.
Bu sorularının hepsinin de sebebi kullanılan boya ile ilgilidir. Kalıcı makyajda en önemli unsur boya ve hijyendir! Biz Bugo’da kendi boyamızı kullanıyoruz.
BUGO boyalarımız, başta FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) ve Avrupa Dermatest onaylı olup uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu üretilmiştir.
Türkiye’de yer alan birçok markaya istinaden art direktörümüz Burçin Göksu’nun 18 ay süren çalışmaları sonucunda, sektörde eksik ve yıllardır olmayan renkler dizayn edilerek, muhteşem bir koleksiyon hazırlamıştır.
Yoğun konsantre formülü ve yüksek pigment oranı ile hızlı nüfuz ederek mükemmel sonuçlar elde edilmekte, birbirinden özel renkleri ile karışım yapmaya gerek kalmadan uygulama yapılabilmektedir.
Metal ve toksik içermez. Bu sayede antialerjik olup, kemoterapi gören hastalara dahi rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir.
Biz, her şeyden önce sağlık diyoruz. Unutmayın, kalıcı makyaj da dövme gibi iğne kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Sağlığınıza değer veriyorsanız, önce vücudunuza temas edecek olan iğne ve boyayı sorgulayarak başlayınız.
Bir diğer konu, kontür uygulamaları yaygınlaştıktan sonra artık sokakta bile konuşulurken duyduğumuz o söz; “kaşlar tek tip oldu”
Peki bir kaş her yüz şekline uygun olabilir mi? Tabi ki mümkün değil.. Böyle olmasının sebebi sanatçının misafiriyle uğraşmak istememesi, kendisini hiç zorlamamasıdır.. “El alışkanlığı” diye bir kaş şekli yoktur 🙂
Mutlaka çizimler yapılması, öncesinin sonrasının iyice düşünülmesi, üzerine konuşulması gerekmektedir.
Bu sebeple BUGO’dan çıkarken fabrikadan çıkmış gibi çıkmaz kimse. Kendi kaşıyla, kendi doğallığıyla çıkar.